DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
 

Smolův mlýn

Ubytování v soukromí I

"Neobyčejné ubytování na samotě u lesa"

Kalendář obsazenosti - klikněte :-)


Nabízíme ubytování v samostatně stojícím domku pro 4 osoby (max. 5 osob), který je tvořen 3 místnostmi:

- společenskou místností s kuchyňským koutem (vybaven 2 plotýnkovým vařičem, ledničkou, varnou konvicí, nádobím), stolem s židlemi, (možnost jedné přistýlky)

 

   

  

- ložnicí s dvoulůžkem a patrovou postelí

 

- koupelnou se sprchovým koutem a wc.

  

Domek je ze štítových stran a zadní strany dřevěný, zateplený je slaměnými balíky a z čelní strany je omítnut hliněnou omítkou, vytápění zajišťují elektrické přímotopy. Vede k němu příjezdová cesta a parkujete přímo u něj. Z pravé strany domku je venkovní posezení.

 

Neobyčejný je v tom, že je jedinečný a každý si ho může pojmenovat podle svých pocitů - ze štítové strany vypadá jako domek "Hříbek", v interiéru si můžete připadat jako v lodní kabině, z přední strany je domek "Slamák" nebo "Hobití domeček". Ve skutečnosti je domek citlivě opraveným dřevěným poštovním vagonem, část původního venkovního dřevěného obložení je zachována na jedné stěně v koupelně, interiér obou pokojů je celodřevěný - kde to šlo, zrestaurovali jsme původní dřevo, jinde jsme ho nahradili novým, doplnili jsme jej např. parapety z nádherného třešňového dřeva - z něj je vyroben i stůl a pracovní deska na kuchyňské lince. Snažili jsme se zachovat původní retro styl také použitím doplňků a k vchodovým dveřím obdržíte úžasný klíč. V domku je nainstalován bezpečnostní alarm vč. požárních čidel.

  

Výhodou tohoto ubytování je, že pokud se vám nebude líbit jeho umístění, lze jej v poměrně krátké době přemístit jinam :-) Ale z vchodových dveří je teď tak krásný výhled na louku (sečeme ji 2x ročně, před domkem je vždy část posečená) a stromy podél potoka.

 

Ubytování je vzdáleno cca 200 metrů od silnice, cca 50 m od Slaměnky (viz sekce Stavíme ze slámy), cca 40 m od naší stodoly a od ní je to cca 30 metrů k našemu mlýnu.

  

Pár kroků od mlýna je vodní nádrž Chvojnice - v roce 2012 byla přehrada vypuštěna, byly provedeny opravy stavidla a odbahnění, na jaře 2014 se začala postupně napouštět, v roce 2015 je kompletně napuštěná (http://www.jezero-chvojnice.cz, velikost cca 10 hektarů) – pro rybáře a děti jako stvořená.

 

 

 

Ceny ubytování - jedná se o pronájem: děti do 3 let zdarma - bez nároku na postel - tj. spí s vámi na dvoulůžku, děti od 3 do 15 let 250,-- Kč/noc, dospělí 520,-- Kč/noc (při pobytu na 6 a více nocí je cena za dospělého 500,-- Kč/noc), vychovaný pes 100,-- Kč/noc. Při pobytu pouze jedné osoby 650,-- Kč/noc - v červenci a srpnu 1000 Kč/noc při pobytu na 6 a více nocí. K ceně je doplatek za spotřebu elektřiny dle údajů na elektroměru.

Příjezd 1. den od 14:00 hod., odjezd do 10:00 hod. poslední den pobytu (podobně lze domluvit i jiný čas příjezdu a odjezdu).

Rezervační záloha na ubytování je 50% z celkové ceny - záloha je vratná v plné výši v případě zrušení objednávky min 30 dní před nástupem. Při zrušení rezervace do 14 dnů před nástupem bude vráceno 50% zálohy, při pozdějším zrušení je záloha nevratná (pokud za sebe nenajdete náhradu).

V období červenec a srpen domek pronajímáme na minimálně 6 nocí, ideálně od soboty do soboty, záleží na domluvě. Pokud není termín v červenci nebo srpnu obsazen 3 týdny předem, je možné domluvit ubytování na méně nocí než 6. 

V období listopad - březen ubytování neposkytujeme, v dubnu a říjnu domek pronajímáme, pokud se u nás ubytují minimálně 2 lidé na minimálně 2 noci.

Nejbližší restaurací, kde se můžete najíst, je cca 10 minut pěší chůze vzdálený Svatojakubský pivovar (nově otevřen 1.7.2016) v obci Hluboké, a jak název napovídá, pochutnat si zde můžete také na místním pivu. Cca 4 km od nás je v obci Zbraslav restaurace U Králů, odkud vám mohou dovézt polední menu až k nám. Spousta dalších restaurací je v okruhu cca 10 km. 

Kalendář obsazenosti (červená znamená obsazeno, zelená volno :-)
 
Můžete využívat i naše přilehlé pozemky – louky a les, celkem o rozloze cca 7,5 hektaru, pozorovat naše domácí i volně žijící zvířata, sbírat plody lesa (houby, maliny, ostružiny, atd.) nebo  bylinky (kopřiva, černý bez, kontryhel, jahodiní, maliní, atd.).

 


kontakt: Smolův mlýn, Újezd u Rosic 12, tel. 776 68 57 96
e-mail: smoluv-mlyn@seznam.cz; www.smoluv-mlyn.cz

Soukromá cesta k nám je označena cedulkou "Smolův mlýn" (nezajíždějte, prosím, na cestu s cedulí "Vítá vás Jezero Chvojnice" - tato cesta k nám nevede a je pro menší auta v téměř nesjízdném stavu).

Zastávka Integrovaného dopravního systému je od nás vzdálena cca 200 metrů – „Újezd u Rosic samota“, lze také využít cca 2 km vzdálenou zastávku „Újezd u Rosic“, kam jezdí více spojů nebo cca 1 km vzdálenou zastávku „Hluboké“, která však již nepatří do IDS JMK. 

Jízdní řády autobusů jsou na http://www.idsjmk.cz/jrady/420.pdf

Nejbližší prodejna potravin je v obci Újezd u Rosic nebo v obci Hluboké.

Pokud chcete být blíž přírodě, pokusit se jí porozumět a poznat ji – společně se svou rodinou, zejména pokud máte malé děti a chcete jim vytvořit kladný vztah ke zvířatům a přírodě, může být čas strávený u nás pro vás to pravé. Základní vztah člověka ke světu se tvoří zejména v několika prvních letech života, kdy mozek malého človíčka funguje jako houba a nasává veškeré dostupné informace všemi smysly. Dítě musí všechno ohmatat, ocucat, očichat a nestačí mu jen vidět z knížek nebo slyšet z vyprávění – chce každou věc poznat všemi smysly – tyto informace se mu ukládají, formují jeho povahu a jeho vztah k celému světu.

 

Nabízíme vám tedy u nás možnost strávit nějaký čas v přírodě, s domácími zvířaty. Pokud se díváte na svět nejen otevřenýma očima, ale i srdcem, můžete u nás načerpat spoustu zážitků.

 

Přímo nad domem můžete uvidět létat černého čápa, volavky, divoké kačeny, ve chlévě každý rok vyvádějí mladé vlaštovky....

 

 Často jsou lidé překvapeni, že je u nás v noci opravdu tma. Jsme totiž jedno z mála míst, kde není zavedeno veřejné osvětlení, takže jsou chvíle strávené u ohně opravdu relaxační a romantické. Za jasného počasí jdou krásně pozorovat hvězdy.  

Aby byly zážitky u nás jen pozitivní, doporučujeme se připravit na vše :-)

Záleží totiž na počasí - může být trošku blátivo, nebude tedy na škodu mít přibalené gumáčky pro děti nebo nosičku, jsme u vody, kde jsou občas, podle ročního období, hmyzáci (tj. přibalte síť na kočárek, případně repelent nebo odpuzovač hmyzu).

Pokud chcete krmit zvířátka, nasušte si do zásoby pečivo, které nesníte a přivezte si je s sebou. Zejména ovečky budou mít radost.

Bezpečnost – nenechávejte v žádném případě děti samotné a venku bez dozoru, zvířata krmte pouze po domluvě s námi, děti ať nechodí za ovečkami nebo klisnou Ájou s igelitovým pytlíkem – zvířata se za šustícím pytlíkem rozběhnou, protože čekají pamlsky.